Pes na cestách

Chystáte se s pejskem na dovolenou? Přinášíme vám pár rad co budete potřebovat, aby cestování s vaším miláčkem proběhlo bez problémů.

Důležité je. aby váš pes měl mikročip. Usnadníte si hledání pejska v neznámém prostředí, kde nevíte na koho se obrátit.  Určitě zkontrolujte, zda je váš pejsek naočkován a zda máte u sebe očkovací průkaz. Výhodou je upevnit na obojek pejska kontaktní info např. číslo mobilního telefonu.

Nesmíme také zapomenout na preventivní přípravky proti klíšťatům pro pejsky. Vemte si do batohu také pinzetu na odstraňování klíšťat. Na dovolené mějte neustále při ruce náhubek, nevíte do jakého prostředí se dostanete a v dnešní době zmedializoných útoků psů na děti je opravdu nepříjemné sledovat vyděšenou maminku beroucí do náruče svoji ratolest  ve snaze ochránit ji před útočícím krysaříkem…

7 tipů na dovolenou se psem

Cestování se psem může být skvělým zážitkem pro vás i vašeho čtyřnohého společníka. Abyste měli pohodlnou a bezpečnou cestu, zde je sedm tipů, které vám pomohou:

  1. Plánování trasy: Před cestou pečlivě naplánujte trasu a zjistěte, kde jsou dostupné psí přátelské zastávky, parky nebo pláže. Snažte se vyhnout přeplněným místům, která by mohla psa stresovat.
  2. Cestovní příprava: Ujistěte se, že váš pes je zdravý a má všechna potřebná očkování. Vezměte s sebou jeho léky, jídlo, misky, pelíšek, oblíbenou hračku a vodítko.
  3. Bezpečnost v autě: Pokud cestujete autem, nezapomeňte zabezpečit psa bezpečným postrojem nebo v přepravce. Nesvážejte ho volně, aby nedocházelo k nepříjemným situacím během jízdy.
  4. Časté zastávky: Dělejte časté zastávky na vyvenčení a krátké procházky. To pomůže uvolnit napětí a poskytne psovi možnost odpočinku.
  5. Hydratace: Mějte vždy k dispozici čerstvou pitnou vodu pro vašeho psa. V teplém počasí nebo při fyzické námaze je důležité udržovat ho dostatečně hydratovaného.
  6. Zvykání na nové prostředí: Někteří psi mohou být při cestování nervózní nebo neklidní. Zvykejte je postupně na nová prostředí a situace, abyste minimalizovali stres.
  7. Obezřetnost na cizí psy: Na veřejných místech se snažte držet psa na vodítku a pozorujte reakce ostatních psů i lidí. Nenechte psa volně přistupovat k cizím psům, pokud si nejste jisti, jaký bude jejich vzájemný vztah.

Cestování se psem může být úžasnou zkušeností, pokud dodržíte tyto rady a vždy se řiďte potřebami a pohodou svého psa.

Přečtěte si také:
Psi a socializační fáze

Pořídili jste si štěně, nebo se teprve chystáte? Mějte tedy na paměti, že prvních 12 týdnů je nejdůležitějším obdobím v Přečíst článek

Krmivo pro psy-jak krmit

Začneme u štěňat - nemají dostatečně velký žaludek, aby svou denní dávku krmiva zbaštili v rámci jedné nebo dvou porcí. Přečíst článek

Jak vybrat krmivo pro psy

Jdeme asi rovnou na e-shop, ceny jsou opravdu někde jinde v porovnání s kamennými obchody. Pokud se rozhoduji jaké krmivo Přečíst článek