Krmivo pro psy-jak správně krmit

Každý pejsek je ve vztahu ke krmivu silná  individualita. S pejsky je to podobně jako s námi.  Někteří tloustnou z minimálního množství krmiva. Krmivo pro psy je tedy oblast, které bychom měli věnovat velkou pozornost.  Hlavním cílem je používat takové krmivo pro psy, po kterém bude pejsek v dobré kondici, bude mít pěknou srst, nebude docházet k lámání drápků a pejsek bude celkově čilý.

Krmivo pro psy dávkujeme vždy podle návodu od výrobce krmiv. Tedy dodržujeme přesné dávky krmiva pro danou váhovou kategorii.  Pejsek je rád, když má své místo na krmení, které se nemění. Pes dokáže být v tomto poměrně konzervativní.  Když se nám podaří dodržet režim pravidelného večerního krmení, krásně navážeme na ranní venčení, kdy pejsek vykoná svoji potřebu bez dlouhého čekání.

9 rad jak správně krmit pejska

Správné krmení je klíčové pro zdraví a pohodu vašeho psa. Dodržování správných zásad výživy pomáhá udržet vášeho psa ve správné kondici a minimalizuje riziko vzniku zdravotních problémů. Zde je 9rad, jak správně krmit psa:

  1. Kvalitní krmivo: Vyberte kvalitní krmivo, které odpovídá věku, velikosti, aktivitě a zdravotnímu stavu vašeho psa. Snažte se vyhýbat levnému a nekvalitnímu krmivu s nízkou výživovou hodnotou.
  2. Dávkování podle potřeb: Dodržujte doporučené dávkování na obalu krmiva, které zohledňuje velikost a váhu psa. Přizpůsobte dávky podle individuálních potřeb psa, jako je metabolismus, aktivita a kondice.
  3. Pravidelné krmení: Krmit psa pravidelně a ve stejnou dobu každý den. Mějte pevný jídelní rozvrh, který pomáhá udržovat pravidelnou tráveninu.
  4. Kontrola váhy: Sledujte váhu svého psa a upravujte dávky krmiva podle potřeby. Vyhněte se překrmování, které může vést k obezitě a dalším zdravotním problémům.
  5. Voda k dispozici: Zajišťujte svému psu neustálý přístup k čisté pitné vodě. Ujistěte se, že miska s vodou je vždy plná a čerstvá.
  6. Pestrost stravy: Zahrnujte do stravy vašeho psa různorodé a vyvážené složky. Kombinujte suché krmivo s mokrým krmivem, čerstvým masem, zeleninou a dalšími vhodnými přísadami.
  7. Omezení pamlsků: Omezte počet a velikost pamlsků, které dáváte svému psovi. Příliš mnoho pamlsků může vést ke zbytečnému příjmu kalorií.
  8. Vyhněte se lidskému jídlu: Nepodávejte svému psovi lidské jídlo, zejména potraviny bohaté na tuky, soli a cukry. Některé lidské potraviny mohou být pro psy toxické.
  9. Pozor na alergie a intolerance: Sledujte reakce svého psa na určité složky stravy a vyhýbej
Přečtěte si také:
Krmivo pro psy a jeho kvalita

Když něco dělám, tak pořádně. Tímto heslem jsem se řídil i tehdy, když jsme si s manželkou pořídili nového člena Přečíst článek

Pes a obezita

Obezita u psa je vážným zdravotním problémem, který může mít negativní dopad na celkové zdraví a kvalitu života psa. Mezi Přečíst článek

Torze žaludku a jak jí předcházet

Co je torze žaludku: Torze žaludku, známá také jako volvulus žaludku, je stav, při kterém dochází k abnormální rotaci žaludku. Přečíst článek

Krmivo pro psy-jak krmit

Začneme u štěňat - nemají dostatečně velký žaludek, aby svou denní dávku krmiva zbaštili v rámci jedné nebo dvou porcí. Přečíst článek