Holistické krmivo-pravá lahůdka pro vašeho pejska

Co znamená pojem  holistické krmivo? Nebojte se, nejde o žádnou sektu. Vašemu pejskovi nebude hrozit, že propadne náboženskému kultu a bude muset prodat svoji boudu.

Jde o  nejpřirozenější stravu zvířete.  Strava je sestavena tak aby jeho organismus nezatěžovala a aby ho stimulovala jak po stránce fyzické, tak psychické. Holistická výživa pracuje na podstatě zákonů přírody – všechny suroviny jsou přírodní, mají jasný původ a jsou vysoce kvalitní.

Holistická výživa se vyznačuje tím, že neobsahuje žádné vedlejší produkty, chemická barviva, hormony, antibiotika, pesticidy a geneticky modifikované potraviny.  V současné době  hraje na našem trhu prim krmivo pro psy Trainer. Pojďme se podívat na holistickou výživu našich čtyřnohých přátel blíže.

Holistická výživa se na zvířata – kočkovité a psovité šelmy – kouká z historického kontextu, kdy v přírodě byli čistokrevnými masožravci, což se procesem domestikace téměř nezměnilo. Holistická výživa je postavena především na vysokém obsahu živočišných bílkovin, lehce stravitelných obilovin a bylinek.
Obsah masa v krmivu pro psy je zásadním ukazatelem jeho biologické vhodnosti, jestliže je toto krmivo určeno masožravcům. Vzhledem k obsahu vody v čerstvém mase (cca 80%) a obsahu vody v granulích (cca 10%), je možné dosáhnout maximálního možného množství obsaženého masa v krmivu pouze použitím masa sušeného – masové moučky.

Podstatou holistického přístupu k výživě psa  je souznění ve známé frázi – ve zdravém těle, zdravý duch. Z veterinárního hlediska se holistický přístup orientuje na prevenci – opět známá fráze – prevence je lepší než vleklá, finančně náročná  léčba. Tady by se mohli zamyslet ekonomicky přemýšlející „chovatelé“ nakupující 15 kg pilin za 180,- Kč.

Pohled na zadní etiketu renomovaných firem vyrábějící holistická krmiva vám ukáže podstatný rozdíl mezi kvalitním krmivem a krmivem mizivé výživové hodnoty dodávané obchodními řetězci. Sami také nejíte celý život čínské polévky, dopřejte radost z krmení i vašemu miláčkovi!

Přečtěte si také:
Krmivo pro psy a jeho kvalita

Když něco dělám, tak pořádně. Tímto heslem jsem se řídil i tehdy, když jsme si s manželkou pořídili nového člena Přečíst článek

Krmivo pro psy-jak správně krmit

Každý pejsek je ve vztahu ke krmivu silná  individualita. S pejsky je to podobně jako s námi.  Někteří tloustnou z minimálního množství Přečíst článek

Pes a obezita

Obezita u psa je vážným zdravotním problémem, který může mít negativní dopad na celkové zdraví a kvalitu života psa. Mezi Přečíst článek

Torze žaludku a jak jí předcházet

Co je torze žaludku: Torze žaludku, známá také jako volvulus žaludku, je stav, při kterém dochází k abnormální rotaci žaludku. Přečíst článek