Jak vybrat krmivo pro psy

Jdeme asi rovnou na e-shop, ceny jsou opravdu někde jinde v porovnání s kamennými obchody.

Pokud se rozhoduji jaké krmivo vybrat, e-mailem oslovím jednotlivé e-shopy s tímto požadavkem:

Prosím o zaslání testovacích vzorků krmiva pro mého pejska plemene……stáří….míry aktivity(jakou má pejsek fyzickou zátěž) případně již zjištěné přecitlivělosti či jiných problémů.

Dobrý e-shop na krmivo poznáte tak, že na Váš dotaz bude reagovat a požadované vzorky zašle. Tím zjistíte i rychlost dodání. Něteré e-shopy mají sice velmi nízké ceny, ale na dodávku čekáte třeba i 14 dní, dorazí-li vůbec.

Doma testuji vzorky takto: vzorky granulí dám vedle sebe (nedávám je do misky na kterou je můj pejsek zvyklý) No a už jen sleduji, které granulky si hafík vybere jako první. Pokud máte labužníka a od každého vzorku vyzkouší trochu, pozorujte v jakém pořadí granule baští a kupte logicky ty, které má v pořadí první při ochutnávání.

U vzorků zkontrolujte:
zda granule jsou pro danou váhovou a věkovou kategorii
zda výživově odpovídají zatížení vašeho pejska

Změnu granulí provádějte postupně a to tak, že přimícháváte nové granule do těch, co měl pejsek dříve. Změna by měla probíhat v průběhu tak jednoho týdne.

Potíže mohou nastat, budete-li přecházet z levného krmiva na krmivo prémiové nebo superprémiové třídy. Výrobci levných krmiv na úkor živin přidávají do granulí sůl a další levné látky, které pejskovi sice chutnají, ale pro jeho zdraví prospěšné vůbec nejsou.

Při změně krmiva může mít pejsek řidší stolici po dobu tak 3 dnů.
Pokud krmíte kompletním krmivem, nepřidávejte už žádné vitamínové doplňky, pouze po doporučení veterinářem.
I vitamíny se může pejsek předávkovat a vážně si poškodit zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *